Már megrendelhető a Jody Jensen által szerkesztett “Emlékezet-politika és populizmus Délkelet-Európában és a Balkánon” c. könyv

A Routledge kiadó új könyvét, Jody Jensen, a Pannon Egyetem Kőszegi Kampusz egyetemi docense és az FTI-iASK tudományos főmunkatársa szerkesztette.

“Ez a könyv az emlékezetpolitikát vizsgálja Délkelet-Európában az erősödő populizmus és annak a hivatalos emlékezetre és politikára gyakorolt hatalmi befolyás összefüggésében. Arról a fokozott politikai, média- és tudományos figyelemről szól, amelyet az európai kontinensen és a világon mindenütt az alulról jövő elégedetlenség, frusztráció és kulturális ellenállás erősödésére fordítanak. E folyamatok összetettségének bemutatása érdekében a kötet túllépi a diszciplináris határokat, és az emlékezetpolitika, valamint az emlékezet és a populizmus közötti összefonódások vizsgálata érdekében vizsgálja az emlékezetpolitikát. Megmutatja, hogy az emlékezetpolitika a szimbolikus küzdelem egyik legfontosabb területévé vált a kortárs “jelentésalkotás” folyamatában, teret biztosítva olyan szereplők, mozgalmak és más emlékezeterősítő technikák számára, akik megkérdőjelezik és rámutatnak az emlékezet és a felejtés hivatalos narratíváinak inkoherenciáira.”

További részletek ezen a LINKEN!

2021. Július 06. 11:22