Professzor Dr. Miszlivetz Ferenc a Pannon Egyetem egyetemi tanára Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott

2021. március 15.

Professzor Dr. Miszlivetz Ferenc a Pannon Egyetem egyetemi tanárának, a Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete (FTI-iASK) főigazgatójának több évtizedes kimagasló színvonalú tudományos kutatói és oktatói pályája, valamint a Kreatív Város Fenntartható Vidék fejlesztési koncepció kidolgozásában vállalt szerepének elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést adományozta Áder János köztársasági elnök 2021. március 15. alkalmából a miniszterelnök előterjesztésére.

Miszlivetz Ferenc, az MTA doktora, a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének alapítója és Főigazgatója. Jean Monnet ad personam professzor, a Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karának egyetemi tanára. A KRAFT integrált város és vidéke koncepció kidolgozója. Kutatási területei: a demokrácia elmélete és gyakorlata, a civil társadalom, Közép-Európa és Európa-tanulmányok, globalizáció, fenntarthatóság. Számos európai és amerikai egyetemen tartott előadásokat, tanított és kutatott. 2018-ig a Bolognai Egyetem állandó vendégprofesszora volt. 2012-ben a Columbia Egyetemen Deák ösztöndíjas vendégprofesszoraként tanított New York-ban. Miszlivetz professzor alapítója és elnöke a Társadalomtudományok és Európa Tanulmányok Intézete Alapítványának Kőszegen (Jean Monnet Kiválósági Központ). 2012 óta az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága Társadalomtudományi Szakbizottságának elnöke, a kőszegi UNESCO Cultural Heritage Management and Sustainability UNESCO tanszék irányítója.

Számos díjban és elismerésben részesült, köztük a Magyar Köztársaság Lovagkeresztje (2005).

2021. Március 16. 11:46